KUPRES 2017
V. ŠUMARIJADA FBiH
25. - 26.08.2017. Hotel Adria Ski
IV. ŠUMARIJADA FBiH
4.-5.9.2015. Bjelašnica
Rezultati
Fotogalerija
III. ŠUMARIJADA FBiH
13.-14.09.2013 Zenica
Rezultati
Fotogalerija
II. ŠUMARIJADA FBiH
10.-11.06.2011. Vlašić
Rezultati
Fotogalerija
I. ŠUMARIJADA FBiH
29.–30.08.2008. Sanski Most
Rezultati
III Šumarijada Zenica Rezultati

Trećoj po redu Šumarijadi Federacije BiH bilo je domaćin JP „ŠPD Zeničko-dobojskog kantona“ d.o.o. Zavidovići u trajanju 13-14.09.2013, na kojoj je sudjelovalo i naše Društvo u sportskim, tako i u šumarskim disciplinama te ostvarilo zapažene rezultate. Osim našega Društva, na Šumarijadi je sudjelovalo još osam javnih šumarskih poduzeća, Kantonalna uprava za šumarstvo Zeničko-dobojskog kantona i Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva.

Šumarijadu je na Atletskom stadionu Kamberovića polje u Zenici, svečano  otvorio premijer ZDK Munib Husejnagić. Natjecanja u atletskim disciplinama i malom nogometu su održana isti dan na Atletskom stadionu Kamberovića polje u Zenici, a sutradan na zeničkom izletištu Bistričak su organizirana natjecanja u šumarskim te tradicionalnim sportskim disciplinama poput potezanja konopa i trčanja u vreći. Preko 350 radnika iz šumskih poduzeća širom Federacije, od čega četrdesetak iz našeg Društva, kroz dva dana natjecanja je pokazalo svoje vještine u raznim šumarskim i sportskim disciplinama kroz odlično druženje i korektno natjecanje.

Ukupni pobjednik natjecanja je ekipa ŠPD-a „Srednjobosanske šume“ d.o.o. Donji Vakuf kojima pripada prijelazni pehar, ekipi ŠPD-a „Unsko-sanske šume“ pripada drugo mjesto, dok su domaćini ukupno završili kao treći. Naša ekipa se posebno dobrom pokazala u sportskim disciplinama u kojima su osvojili najviše medalja; doma su se vratili sa ukupno 13 medalja, od čega 6 zlatnih, 4 srebrne i 3 brončane medalje. Čast organizacije četvrte po redu Šumarijade Federacije BiH dobilo je poduzeće JP „Šume tuzlanskog kantona“.

Autor: Mirko Mihaljević


Rezultati:

SPORTSKE DISCIPLINE

Skok u dalj iz mjesta

Sudjelovalo 7 natjecatelja.

Rezultati:

1.

Stipe Ojvan

ŠGD “Hercegbosanske šume” d.o.o. Kupres

2.

Admir Žigić

JP “ŠPD ZDK” d.o.o. Zavidovići

3.

Adnan Ćasurović

J.P “Šume TK” d.d. Kladanj

Trčanje u vreći – žene 30 metara

UčestvoSudjelovalo valo 7 natjecateljica.

Rezultati:

1.

Alma Jaganjac

ŠPD “Unsko - Sanske šume” d.o.o. Bosanska Krupa

2.

Ružica Banović

ŠGD “Hercegbosanske šume” d.o.o. Kupres

3.

Tatjana Veselinović

JP “ŠPD ZDK” d.o.o. Zavidovići

Trčanje u vreći – muškarci 50 metara

Sudjelovalo 7 natjecatelja.

Rezultati:

 

1.

Jasmin Jaganjac

ŠPD “Unsko - Sanske šume” d.o.o. Bosanska Krupa

2.

Husein Fulan

ŠPD “Srednjobosanske šume”/
ŠGD “Šume središnje Bosne” d.o.o. Donji Vakuf

3.

Stipe Periša

ŠGD “Hercegbosanske šume” d.o.o. Kupres

Trčanje na 400 metara - žene

Sudjelovalo 5 natjecateljica

Rezultati :

1.

Marina Mijoč

ŠGD “Hercegbosanske šume” d.o.o. Kupres

2.

Slađana Martinović

ŠPD “Srednjobosanske šume”/
ŠGD “Šume središnje Bosne” d.o.o. Donji Vakuf

3.

Aida Obuća

JP “Bosansko – podrinjske šume” d.o.o. Goražde

Trčanje na 800 metara - muškarci

Sudjelovalo 5 natjecatelja.

Rezultati:

1.

Blažan Maleta

ŠGD “Hercegbosanske šume” d.o.o. Kupres

2.

Aziz Zubača

JP “ŠPD ZDK” d.o.o. Zavidovići

3.

Šemsudin Mujkić

ŠPD “Unsko - Sanske šume” d.o.o. Bosanska Krupa

Trčanje na 100 metara  - žene

Sudjelovalo 7 natjecateljica.

Rezultati:

1.

Slađana Martinović

ŠPD “Srednjobosanske šume”/
ŠGD “Šume središnje Bosne” d.o.o. Donji Vakuf

2.

Kristina Eranović - Barać

ŠGD “Hercegbosanske šume” d.o.o. Kupres

3.

Aida Obuća

JP “Bosansko – podrinjske šume” d.o.o. Goražde

Trčanje na 100 metara - muškarci

Sudjelovalo 7 natjecatelja

Rezultati :

1.

Šemsudin Mujkić

ŠPD “Unsko - Sanske šume” d.o.o. Bosanska Krupa

2.

Tomica Maganić

ŠGD “Hercegbosanske šume” d.o.o. Kupres

3.

Adnan Ćasurović

J.P “Šume TK” d.d. Kladanj

Obaranje sa grede

Sudjelovalo 4 natjecatelja

Rezultati :

1.

Ilija Kuštro

ŠGD “Hercegbosanske šume” d.o.o. Kupres

2.

Mahir Neretljak

ŠPD “Srednjobosanske šume”/
ŠGD “Šume središnje Bosne” d.o.o. Donji Vakuf

3.

Edhem Kerkez

ŠPD “Unsko - Sanske šume” d.o.o. Bosanska Krupa

Bacanje kugle – muškarci

Sudjelovalo 7 natjecatelja

Rezultati :

1.

Armin Hujić

ŠPD “Unsko - Sanske šume” d.o.o. Bosanska Krupa

2.

Zuhdija Husetović

JP “ŠPD ZDK” d.o.o. Zavidovići

3.

Frano Cvijić

ŠPD “Srednjobosanske šume”/
ŠGD “Šume središnje Bosne” d.o.o. Donji Vakuf

Gađanje vazdušnom puškom – žene

Sudjelovalo 8 natjecateljica

Rezultati :

1.

Sonja Terzić

ŠPD “Unsko - Sanske šume” d.o.o. Bosanska Krupa

2.

Ivana Radić

ŠGD “Hercegbosanske šume” d.o.o. Kupres

3.

Anela Kamenjašević

JP “ŠPD ZDK” d.o.o. Zavidovići

Odbojka – žene

Sudjelovalo 8 ekipa

Rezultati ekipno :

1.

ŠPD “Srednjobosanske šume”/ŠGD “Šume središnje Bosne” d.o.o. Donji Vakuf

2.

ŠPD “Unsko - Sanske šume” d.o.o. Bosanska Krupa

3.

JP “ŠPD ZDK” d.o.o. Zavidovići

Šah

Sudjelovalo 7 natjecatelja

Rezultati :

1.

Suad Hodžić

ŠPD “Unsko - Sanske šume” d.o.o. Bosanska Krupa

2.

Rijad Grizić

ŠPD “Srednjobosanske šume”/
ŠGD “Šume središnje Bosne” d.o.o. Donji Vakuf

3.

Azra Ćosović

KJP „Sarajevo Šume“ d.o.o Sarajevo

Potezanje konopca

Sudjelovalo 7  ekipa

Rezultati ekipno :

1.

ŠGD “Hercegbosanske šume” d.o.o. Kupres

2.

ŠPD “Srednjobosanske šume”/
ŠGD “Šume središnje Bosne” d.o.o. Donji Vakuf

3.

ŠPD “Unsko - Sanske šume” d.o.o. Bosanska Krupa

Mali nogomet

Sudjelovalo 9 ekipa

Rezultati ekipno :

1.

ŠGD “Hercegbosanske šume” d.o.o. Kupres

2.

KJP „Sarajevo Šume“ d.o.o Sarajevo

3.

JP “ŠPD ZDK” d.o.o. Zavidovići

 

FAKULTATIVNE ŠUMARSKE DISCIPLINE

Na fakultativnim šumarskim disciplinama sudjelovalo je 4 ekipe sa 13 natjecatelja

 

Modeliranje motornom pilom i sjekirom

Rezultati :

1.

Husein Mamukić

ŠPD “Unsko - Sanske šume” d.o.o. Bosanska Krupa

2.

Dalibor Pendić

JP “ŠPD ZDK” d.o.o. Zavidovići

3.

Hasan Gasal

ŠPD “Srednjobosanske šume”/
ŠGD “Šume središnje Bosne” d.o.o. Donji Vakuf

Brzina presjecanja amerikankom

Rezultati :

1.

Samir Arnautović i Edhem Kerkez

ŠPD “Unsko - Sanske šume” d.o.o. Bosanska Krupa

2.

Dalibor Pendić i Slađan Pendić

JP “ŠPD ZDK” d.o.o. Zavidovići

3.

Marko Batinić i ILija Kuštro

ŠGD “Hercegbosanske šume” d.o.o. Kupres

Presjecanje sjekirom

Rezultati :

1.

Bekir Jusić

ŠPD “Unsko - Sanske šume” d.o.o. Bosanska Krupa

2.

Redžić Husein

ŠPD “Srednjobosanske šume”/
ŠGD “Šume središnje Bosne” d.o.o. Donji Vakuf

3.

Igor Rako

ŠGD “Hercegbosanske šume” d.o.o. Kupres

 

 

ŠUMARSKE DISCIPLINE

Na šumarskim disciplinama sudjelovalo je 8 ekipa sa 23 natjecatelja

Rezultati pojedinačno :

1.

Husein Mamukić

ŠPD “Unsko - Sanske šume” d.o.o. Bosanska Krupa

2.

Muamer Hodžić

ŠPD “Srednjobosanske šume”/
ŠGD “Šume središnje Bosne” d.o.o. Donji Vakuf

3.

Azem Šabić

JP “ŠPD ZDK” d.o.o. Zavidovići

Rezultati ekipno :

1.

ŠPD “Srednjobosanske šume”/ŠGD “Šume središnje Bosne” d.o.o. Donji Vakuf

2.

ŠPD “Unsko - Sanske šume” d.o.o. Bosanska Krupa

3.

JP “ŠPD ZDK” d.o.o. Zavidovići

Otvaranje šumarijade
Sudionici
bps.jpg
JP BOSANSKO PODRINJSKE ŠUME
sarajevo-sume.jpg
KJP SARAJEVO ŠUME
sredisnja-bosna.jpg
ŠGD / ŠPD SREDNJOBOSANSKE ŠUME /
ŠUME SREDIŠNJE BOSNE
sume-tk.png
JP ŠUME TUZLANSKOG KANTONA
unsko_sanske.png
ŠPD UNSKO SANSKE ŠUME

ŠGD ŽUPANIJE ZAPADNO HERCEGOVAČKE
zenicko_dobojske.png
JP ŠPD ZENIČKO DOBOJSKO KANTONA
sumarstvo_prenj.png
ŠUMARSTVO PRENJ KONJIC

FEDERALNO MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, 
VODOPRIVREDE I ŠUMARSTVA

ŠUMARSKI FAKULTET UNIVERZITETA U SARAJEVU
Pretraga
ORGANIZATORI
ŠGD HERCEGBOSANSKE ŠUME D.O.O. KUPRES
HRVATSKO ŠUMARSKO DRUŠTVO BIH
UŠIT FBIH