1. Datum licitacije:

Licitacija će biti 3. listopada 2013. godine (četvrtak).

2. Predmet licitacije

Predmet licitacije su drvni sortimenti – trupci, prema kvaliteti, kvantitetu i mjestu kako slijedi:

Br.

LOT-a

Tip sortimenata i kvalitetna struktura

Vrsta

Zapremina (m³)

Početna cijena (bez PDV)

KM/m3

Mjesto prodaje

1.

Ogrjev – na panju 

bukva

1506

13,00

B. Grahovo

2.

Biomasa - škart

 

200

2,00

Livno

 

Ponuđeni drvni sortimenti  za LOT 1 prodaju se na panju u Šumariji B. Grahovo, G.J. Gnjat - Risovac, odjel 84 – sanacija požarišta.

Kontakt telefon u Šumariji B. Grahovo  034 /850-056; kontakt osoba – upravitelj šumarije Tomislav Pejaković.

Za izvođenje radova sječe, izrade i izvoza drvnih sortimenata kupac je obvezan dostaviti rješenje kojim dokazuje da ispunjava uvjete za obavljanje navedenih poslova. U slučaju da kupac nema rješenje o ispunjavanju uvjeta za obavljanje poslova u šumarstvu (licencu za rad u šumi), dužan je angažirati izvođača radova koji ima navedeno rješenje.

8 dana prije početka radova izvođač radova je obvezan nadležnoj inspekciji prijaviti otvaranje privremenog radilišta.

Prije početka radova izvođač je obvezan upravitelju šumarije dostaviti popis osoba koje će raditi na navedenim poslovima.

Kupac je obvezan posjeći sva doznačena (opožarena) stabla i izvesti sve sortimente do stovarišta na šumskoj cesti, a radove na sječi, izradi i izvozu drvnih sortimenata izvesti sukladno važećim zakonskim propisima i zahtjevima ovlaštenih osoba prodavatelja uz obvezu uspostavljanja šumskog reda.

Kupac je također obvezan efikasno prikupiti i zbrinuti sav otpad u odjelu (plastika, guma, rabljena maziva i dr.) na okolišno prihvatljiv način usklađen sukladno odredbama zakona o upravljanju otpadom.

Rok za izvođenje radova sječe, izrade i izvoza drvnih sortimenata je 4 mjeseca od dana zaključivanja ugovora.

Ponuđeni drvni sortimenti  za LOT 2 prodaju se na međustovarištu uz šumski kamionski put u odjelima 1 -3. G.J. Troglav, Šumarije Livno.

Kontakt telefon u Šumariji Livno  034 /201 098; kontakt osoba – upravitelj šumarije Ivica Marijan.

3. Pravo sudjelovanja

Pravo sudjelovanja na nadmetanje imaju sve pravne i fizičke osobe koje ispunjavaju sljedeće uvjete:

- nisu dužnici prodavatelja, odnosno da su ranija dugovanja regulirali ugovorom o izmirenju, te da su uplatili sve dospjele rate po ugovoru,

- mogu avansno platiti kupljene sortimente i

- uplate jamstvo u iznosu 10 % početne vrijednosti od LOT-a za koji daju ponudu na račun broj 3060090000487051.

Za više detalja o oglašenom LOT-ovima kontakt osoba je: Ratko Čolić – 034 276-566 i 063 343-255.

 4.       Sadržaj ponude

Ponuda se podnose na originalnom obrascu koji se nalazi uz tendersku dokumentaciju.

Tenderska dokumentacija mogu preuzeti ponuđači koji uplate novčanu naknadu od 20,00 KM u Direkciji u Kupresu, Splitska bb do 3. listopada (četvrtak) u 12 sati.

Uz ponudu ponuđači su obvezni dostaviti:

-          dokaz o uplati jamstva 10 % od vrijednosti LOT-a za koji daju ponudu,

-          preslik rješenja o upisu u sudski registar (za pravne osobe), preslik rješenja o obavljanju djelatnosti ili preslik osobne iskaznice (za fizičke osobe).

Napomena: Ponuđači koji su sa ŠGD «Hercegbosanske šume» d.o.o. Kupres zaključili kupoprodajni ugovor za 2013. godinu, nisu obvezni dostaviti preslik navedenog rješenja.

5. Predavanje ponuda

 Svi zainteresirani mogu dostaviti svoje zatvorene ponude sa naznakom „ponuda za licitaciju“ u ŠGD «Hercegbosanske šume» d.o.o. Kupres, Splitska bb, 80320 Kupres, do dana 3. listopada 2013. godine do 12,00 sati.

6. Otvaranje ponuda

Otvaranje ponuda će se vršiti javno, sa mogućnošću sudjelovanja ovlaštenih osoba ponuđača, dana 3. listopada 2013. godine u 13,00 sati, u sali za sastanke u Direkciji ŠGD-a u Kupresu.

7. Kriteriji za procjenu ponuda i izbor najboljeg ponuđača

Najbolja ponuđena  cijena

8.       Zaključivanje ugovora

Sa najuspješnijim ponuđačima zaključit će se ugovor o kupoprodaji drvnih sortimenata.

Plaćanje drvnih sortimenata iz LOT-a 1 će se vršiti avansno, odnosno nakon sječe, izrade i izvoza drvnih sortimenata kupac će moći preuzeti samo one količine za koje priloži dokaz o uplati. Kupac je obvezan završiti radove na sječi, izradi i izvozu drvnih sortimenata u roku od 4 mjeseca od dana zaključivanja ugovora, uplatiti sve količine drvnih sortimenata u roku od 15 dana od dana završetka radova, a preuzeti u roku od 30 dana od dana završetka radova.

Drvne sortimente iz LOT-a 2 kupac je obvezan uplatiti u roku od 7 dana od dana prijema obavijesti da je njegova ponuda najpovoljnija.

U slučaju da do navedenog roka ne uplati drvne sortimente, gubi pravo na povrat jamstva.