U petak 24. lipnja 2016. god. u sali za sastanke u direkciji ŠGD „Hercegbosanske šume“ održana je uvodna prezentacija ciljanog i tehničkog izviđanja za MSP 017. Prezentirani su do sada odrađeni elementi koji su provedeni na terenu Velika Drežnica – Šujička Poljana.
Nakon pozdravnog govora gosp. Draška Brnića, direktora HBŠ-a, uvodnu riječ u projekt imao je predsjednik uprave HO Pro Vita Mostar, gosp. Filip Filipović koji je zahvalio BH MAC-u koji je zbog provođenja nove metode ciljane istrage u tehničkom izviđanju poboljšao uvjete u oslobađanju minsko sumnjivih površina.
Prezentaciju projekta je održao gosp. Džafer Kumbara – operativni oficir HO Pro Vita
Cilj ove prezentacije je podizanje svijesti, informiranje korisnika aktualnim podatcima vezanima za veličinu i rasprostranjenost mina na području gdje leži MSP 017.
Ciljni elementi su:
- Uvod u projekt
- Priprema operativnog plana kroz koji je prošla organizacija da bi ušla u izvođenje operacija
- Korištenje izvora informacija
- Osnovni rad u ciljanoj i sistematskoj istrazi
- Postignuti efekti
Nakon svih izviđanja koja su provedena došli su do situacije da MSP treba osloboditi od mina kroz 17 istraga od toga je 7 ciljanih, a 10 sistematskih istraga. Procijenjeni broj ovim izviđanjima jeste 569 mina.
Trenutno je odrađen manji broj istraga, a do sada je identificirano 218 mina ili naznaka miniranosti s dokazom da je mina postojala što govori da će broj mina u konačnici biti veći nego što se ranije pretpostavljalo.






